Buty dla leśników

buty dla leśników

Buty dla leśników

Las może być miejscem zwykłego niedzielnego spaceru, gdzie można wypocząć na łonie przyrody razem z rodziną. Dodatkowo może być też miejscem pracy. Zawód leśnika polega na szeroko pojętej trosce o lasy. Do jego obowiązków należą działania z zakresu hodowli lasu. Do tego czynności zapobiegającym pożarom, prace pomiarowe i inwentaryzacyjne oraz dbanie o łowieckie i rekreacyjne zagospodarowanie lasów. Buty dla leśników będą wystawione na wiele kilometrów marszu przez trudne tereny, często podmokłe, pokryte różnoraką roślinnością i zamieszane przez wiele zwierząt. W związku z tym muszą być wykonane przez specjalistów w swojej branży. Tak samo, jak sandały ortopedyczne damskie kupuje się u profesjonalnego producenta, tak też i obuwie do lasu warto nabyć od fachowców.

Konieczny element wyposażenia każdego leśnika

Buty dla leśników są koniecznym elementem wyposażenia. Nie mogą to być byle jakie buty do lasu, ale solidny sprzęt, który pomoże lepiej wykonywać odpowiedzialną pracę. Świetną opcją dla pracujących w lasach jest obuwie myśliwskie. Wysoka cholewka z membraną sięgająca nawet połowy łydki to rewelacyjna ochrona nie tylko przed ostrymi gałęziami, ale także poranną rosą czy nawet solidnym deszczem. Takie buty dla leśników podobnie jak w przypadku czegoś takiego jak buty militarne, to doskonała obrona przed niespodziewanym ukąszeniem węża – żmii pospolitej, która żyje w polskich lasach. Co więcej, stabilizacja kostki za pomocą wysokich cholew, przewiązanych dobrymi sznurówkami zapewnia, dobrą ochronę przed ewentualnym wypadkiem. Może nim być skręceniem nogi podczas marszu przez leśne ostępy.

Buty dla myśliwych

Buty myśliwskie to obuwie trekkingowe. Takie buty są pomocne nie tylko w wędrówce przez góry i wzgórza, ale też pustynie, skaliste tereny i, oczywiście, lasy. Dobre trekkingowe buty to nieodłączny towarzysz wędrówek leśników. Leśne wykroty, parowy i wąwozy to nie lada wyzwanie dla piechura. W związku z tym niezastąpionym w tego typu aktywności jest solidne obuwie. Leśnik nie może pozwolić sobie na założenie na stopy byle czego. Buty dla leśnika winny być wykonane z pierwszorzędnych materiałów, wodoodporne, oparte na solidnej podeszwie. Dobrym wyborem jest podeszwa vibram, która charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz bardzo dobrą przyczepnością.

Setki metrów, które leśnicy codziennie pokonują, by wykonywać swoje obowiązki, wymają nie tylko dobrego przygotowania merytorycznego. Dodatkowo szerokiej wiedzy i pasji, ale również profesjonalnego sprzętu. Można do niego zaliczyć min. buty dla leśników, które stanowią najważniejszą część. Takiego obuwia należy szukać w sklepach specjalistycznych. Tak samo, jak buty ślubne oferuje się w salonach i sklepach z tego rodzaju butami, tak buty do lasu należy kupować u fachowców w tym temacie

Buty dla leśników
Przewiń do góry