Buty do ślubu w górskich plenerach

buty ślubne górskie

Buty do ślubu w górach

Dążenie do przełamywania stereotypów i zaskakiwanie otoczenia ekstrawaganckimi wyborami przeniknęło również do organizowania ślubów i wesel. Można już było zobaczyć młodą parę przybywającą na ślub wozem strażackim, albo płynnie opadającą na spadochronach na wolny placyk w pobliżu zebranych gości. Ciekawym pomysłem dla pary zagorzałych taterników może być ślub w małym kościółku w górach. Jak również zorganizowanie wesela w schronisku turystycznym, gdzie będzie przygrywała do tańca góralska kapela. Dla podkreślenia wspólnej pasji, młodzi zaprojektują swoje stroje w stylu sportowo – turystycznym. Ale jakie wybrać buty do ślubu?

Jak się ubrać na ślub w górach?

Do małego wiejskiego kościółka na wzgórzu, lub do górskiego schroniska, zdarzają się strome podejścia. Jak można sobie poradzić z takim trudnym terenem? Obuwie do górskich wypraw wysokościowych musi być solidne, z grubą podeszwą i wewnątrz wyprofilowane odpowiednio do kształtu stopy. Ale buty ślubne, chociaż równie wygodne, mogą być wystylizowane w podobnym fasonie, ale lżejsze i bardziej eleganckie. Panna młoda może założyć półbuty na płaskiej podeszwie zabezpieczonej antypoślizgowo. Bez trudności pokona w nich każdą trasę w górskim plenerze. Pan młody oczywiście nie będzie w garniturze, założy jakąś bluzę i spodnie w stylu stroju alpinisty. Do uzupełnienia całości bardzo będą pasowały męskie buty trekkingowe. Państwo młodzi będą ubrani nie tylko oryginalnie, ale również praktycznie na każde warunki terenowe.

Najlepsze są buty wykonane ręcznie

Dawniej, mieszkańcy Podhala nosili na co dzień ręcznie szyte skórzane kierpce. Teraz zachowały się one tylko w ludowych strojach regionalnych. Warto więc nawiązać do tradycji mieszkańców górskiej okolicy, w której będzie miała miejsce taka ważna uroczystość i sprawić sobie ręcznie szyte buty ślubne. Podobnie jak w kierpcach, mogą być widoczne obszycia łączące podeszwę z górną częścią buta. Obuwie ręcznie szyte dopracowuje się pod każdym względem. Wykonuje się je z naturalnego tworzywa i starannie wykończone wewnątrz. Jest wygodne i trwałe, więc buty ślubne tego typu mogą jeszcze przez wiele lat posłużyć do spacerów nie tylko w górskich okolicach.

Buty do ślubu w górskich plenerach
Przewiń do góry