Podeszwa Vibram – czym się charakteryzuje

podeszwa vibram

Istotna część obuwia czyli podeszwa Vibram

Wyprawy w trudny teren wymagają odpowiedniego obuwia, które musi zapewniać odpowiedni komfort. Jednym z doskonałych rozwiązań są wysokiej jakości buty trekkingowe. Jednak muszą posiadać one odpowiednią konstrukcję. Zupełnie inną niż chociażby ręcznie szyte buty do ślubu. Poniżej prezentujemy najważniejszą rzecz, na którą należy zwrócić uwagę – podeszwa Vibram.

Jaka jest podeszwa Vibram?

Przede wszystkim podeszwa tego rodzaju jest produkowana przez wyjątkową firmę. Charakteryzują się one wytrzymałością, możliwością stosowania w wielu różnych warunkach, nowoczesną konstrukcją oraz możliwością zastosowania nawet w najtrudniejszych miejscach. Poniżej zaprezentujemy najważniejsze informacje na temat tego rodzaju podeszew.
Nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy. Podeszwa powstała z wyjątkowej gumy wulkanicznej. Pierwsze modele mogły pochwalić się naprawdę doskonale zaprojektowanym bieżnikiem, który doskonale sprawdzał się w przypadku podróżowania po górach, nawet w najtrudniejszych warunkach. Od początku produkcji buty trekkingowe Vibram cały czas zmieniały swoją konstrukcję i przechodziły kolejne zmiany. Aktualnie buty posiadające tą podeszwę są synonimem jakości i powinny sprawdzić się dla każdego, nawet w najtrudniejszych warunkach. Z oczywistych powodów buty robocze i trekkingowe są wyposażone w takie podeszwy. Raczej nie posiadają ich buty medyczne damskie.

Rodzaje podeszwy Vibram

Na rynku obecnie są dostępne różne rodzaje podeszew Vibram. Poniżej prezentujemy podeszwy, które cechują się najwyższą jakością wykonania. To właśnie te podeszwy są najczęściej stosowane jeśli chodzi o obuwie myśliwskie i inne do najtrudniejszych warunków. Do najbardziej popularnych zaliczają się podeszwy: AW Integral, Light Apporach, XS Trek, Mulaz Evo, XS Grip. Wszystkie te rodzaje butów cechują się wysoką jakością, możliwością zastosowania w najtrudniejszych warunkach czy też uniwersalnym zastosowaniem. Poza butami, które nadają się do najtrudniejszych terenów z podeszew Vibram korzystają także buty mające wiele innych zastosowań. Zanim zdecyduje się na wybranie konkretnego rozwiązania, warto dokładnie porozmawiać ze sprzedawcą i zapoznać się z charakterystyką konkretnego rozwiązania. Pozwoli to cieszyć się z kupionych butów. Tak samo, jak Panna Młoda będzie zadowolona, że wybrała wygodne i piękne buty ślubne.

Podeszwa Vibram – czym się charakteryzuje
Przewiń do góry